Egy visszatérő sportolóval és további két új játékossal erősít női röplabdacsapatunk

2025. július. 23.

A MÁV Előre Foxconn női röplabdacsapata a 2025/26-os szezonra részben megújul, de a játékoskeretben visszatérő arcokkal is éppúgy találkozhatnak szurkolóink. Ezúttal két új igazolást és egy saját nevelésű játékost mutatunk be, akik mindannyian fontos szerepet kaphatnak a közelgő idényben. 

Szatmári Lilla Székesfehérváron visszatér gyökereihez

Szatmári Lilla - aki újonnan csatlakozik hozzánk - nemcsak szakmai, de személyes okok miatt is örül annak, hogy Fehérváron folytathatja pályafutását. A 2014-ben MTK-ban kezdett röplabdás karrierje sok állomáson át vezetett ide.

„2014-ben az MTK-ban kezdtem el röplabdázni, majd egy rövid kaposvári kitérő után négy békéscsabai szezon következett, ahol közgazdász diplomát is szereztem. Az előző évben kölcsönben Veszprémben játszottam” – mesélte Lilla. A centerből feladóvá avanzsált játékos útja fordulatos volt: „2022-ben az U21-es döntőn feladó nélkül maradtunk, és én vállaltam, hogy beugrok – azóta is ezen a poszton játszom.”

Fehérvár számára több, mint egy új város: „Apukám fehérvári, a nagymamám pedig még mindig itt él, szóval külön öröm, hogy ideigazolhattam. Nem lesz teljesen ismeretlen számomra ez a közeg.”

Fiatal tehetség próbatétel előtt: Nagy Emese visszatérésre készül

Másik új igazolásunk, Nagy Emese, egy fiatal, ambiciózus játékos, aki már utánpótlás válogatottként is bizonyított, most pedig egy komoly sérülésből épül fel, hogy minél hamarabb ismét pályára léphessen.

„8 évesen kezdtem röplabdázni Békéscsabán, majd Balatonfüreden töltöttem három szezont. Az első évben megnyertük az U17-es bajnokságot, ami eddig az egyik legemlékezetesebb szezon számomra. Azután már az Extraligában kaptam lehetőséget, és Balatonfüreden kaptam az első utánpótlás-válogatott meghívót is” – meséli Emese.

Az idei év azonban nehéz fordulatot hozott: „Májusban, az U20-as hatos döntő első meccsén achilles-ín szakadást szenvedtem. Még aznap megműtöttek, azóta a gyógytornára koncentrálok, és mindennap azért dolgozom, hogy mihamarabb visszatérhessek – immár fehérvári mezben.”

Sziládi Viktória a következő szezonban is a mi csapatunkat erősíti

Sziládi Viktória székesfehérvári nevelésként már tavaly is a klubot erősítette, és a megújuló keretben is biztos pont marad.

„Nem vagyok ismeretlen a hazai szurkolók számára, hiszen székesfehérvári saját nevelésű játékos vagyok, és a tavalyi szezonban is a MÁV Előrét képviseltem. Most egy teljesen új kerettel kezdjük meg a munkát – nagyon várom a szezont és az új kihívásokat!” – mondta lelkesen Viktória.

A MÁV Előre Foxconn női csapatában tehát új tehetségek érkeznek, régi értékek maradnak – a cél pedig továbbra is közös: eredményes, egységes és karakteres játékkal menetelni előre.

Ez is érdekelhet

TEREMFOGLALÁS - MÁV ELŐRE VOLLEYBALL CENTER

A Máv Előre SC életében óriási lépés, hogy 2024. december 13-án ünnepélyes keretek között átadásra került a MÁV ELŐRE VOLLEYBALL […]

Fontos mérkőzések várnak rájuk - Utánpótlás döntők beharangozó

Újabb mérföldkőhöz érkezett klubunk utánpótlása, péntektől az U17-es lányok, és az U17-es fiúk az Országos Döntőben kezdik meg menetelésüket a […]

Gyermeknapon jártunk

Klubunk a Talentum Református Általános Iskolában népszerűsítette a röplabdát gyermeknapi program keretén belül. Az eseményen Kocsis Luca, Diczkó Zsuzsa, valamint Schöffer […]

Hátország - Közel volt a dobogó - 05.30.-05.31.

A hétvégén U20-as I. osztályú fiú csapatunk a döntő keresztjátékában ugyan nyert, de az elődöntőben a Fino Kaposvár együttese jobbnak […]

Barátságos torna kicsiknek

Szombaton rendezte meg klubunk, immár második alkalommal a barátságos tornát az U13-as, az U12-es, és az U10-es korosztályoknak. Közel 130 […]
crossmenuchevron-down